Albert Einstein'S Wwii-Tijdperk Brief Voor Veiling

{h1}

Een brief geschreven door albert einstein in 1939 die verwijst naar de vervolging van het joodse volk in europa is nu te veilen.

In 1939 schreef de beroemde natuurkundige Albert Einstein een brief aan een zakenman in New York, waarin hij de inspanningen van de man erkende om Joodse vluchtelingen aan het begin van de Tweede Wereldoorlog te helpen. Nu, 75 jaar later, is dat document in Los Angeles te veilen.

De letter, getypt op het persoonlijke stationaire van Einstein, dateert van 10 juni 1939, en werd verzonden vanuit de residentie van de wetenschapper op Mercer Street in Princeton, New Jersey, naar Isidore Zelniker, een joodse hoedenhandelaar in Manhattan.

Het historische document zal naar verwachting minstens $ 10.000 ophalen, volgens Nate D. Sanders Inc., het veilinghuis dat de verkoop afhandelt. De biedingen voor de online veiling sluiten vandaag (20 november) om 17:00 uur. PT (8 p.m. ET). [Creative Genius: 's werelds grootste geesten]

Op het moment dat de brief werd geschreven, woonde Einstein zes jaar in Princeton en diende hij als professor in de theoretische fysica aan het Institute for Advanced Study. Einstein woonde eerder in verschillende Europese landen, waaronder Italië en Zwitserland, maar verhuisde in 1933 vanuit Berlijn naar de Verenigde Staten - dezelfde stad waar Adolf Hitler onlangs tot kanselier was gekozen.

Aangezien Einstein geboren was in Joodse ouders in Ulm, Duitsland, was de timing van zijn vertrek geen toeval. Nadat hij met zijn familie aan de verschrikkingen van het nazi-regime was ontsnapt, stopte Einstein nooit met het pleiten voor diegenen die hij zijn "Joodse broeders" in Europa noemde.

Toen hij de wereld van de natuurkunde niet revolutioneerde, werkte Einstein om Joodse vluchtelingen te helpen ontsnappen aan de nazi's en probeerde ze politieke leiders in de Verenigde Staten en Europa over te halen om actie te ondernemen om de Joodse bevolking te helpen. Hij schreef ontelbare brieven en bedankte diegenen die betrokken waren bij de poging om de in gevaar verkerende Joden te helpen. De brief die nu wordt geveild, is slechts een voorbeeld.

Het document luidt:

'' Waarde Dhr. Zelniker: Mag ik u van harte feliciteren met het prachtige werk dat u heeft verricht namens de vluchtelingen tijdens de Dedication Week. De kracht van verzet waardoor het Joodse volk duizenden jaren heeft kunnen overleven, was grotendeels gebaseerd op tradities van wederzijdse behulpzaamheid. In deze jaren van ellende wordt onze bereidheid om elkaar te helpen aan een bijzonder zware test onderworpen. Mogen wij deze test doorstaan ​​net zo goed als onze vaders vóór ons. We hebben geen andere manier van zelfverdediging dan onze solidariteit en onze kennis dat de oorzaak waarvoor we lijden een gewichtige en heilige zaak is. Het moet een bron van diepe voldoening voor je zijn om zo'n belangrijke bijdrage te leveren aan het redden van onze vervolgde mede-Joden van hun rampspoed en het leiden naar een betere toekomst.''

In 1939, toen Einstein deze brief schreef, was Europa in rep en roer. Hitler was slechts enkele maanden verwijderd van het binnenvallen van Polen - een actie die zou resulteren in de officiële oorlogsverklaring van het Verenigd Koninkrijk. Maar de vervolging door de nazi's van minderheidsgroepen was aan de gang sinds Hitler in 1933 aan de macht kwam, volgens de Joodse virtuele bibliotheek.

Tussen 1939 en 1940 was meer dan de helft van alle immigranten naar de Verenigde Staten joods, de meesten van hen vluchtelingen die op de vlucht waren voor vervolging in Europa, volgens het Holocaust Memorial Museum in de Verenigde Staten. Personen die een visum aanvragen, zowel voor de Verenigde Staten als voor andere landen, moesten echter worden gesponsord door twee burgers van dat land, bij voorkeur een familielid. De felicitaties die Einstein Zelniker in zijn brief aanbood, kunnen iets te maken hebben met de sponsoring door de koopman van Europese Joden, hoewel dit slechts een gok is. De brief kan ook verwijzen naar het werk van verschillende joodse organisaties in de VS om vluchtelingeninspanningen in landen als Italië en Portugal te ondersteunen.

Verschillende brieven gecomponeerd door Einstein in de jaren 1930 kunnen online worden bekeken op de Shapell Manuscript Foundation. Meer informatie over de veiling is te vinden op de website van Nate D. Sanders.

Elizabeth Palermo @ volgentechEpalermo. Volg WordsSideKick.com @wordssidekick, Facebook & Google+. Oorspronkelijk artikel over WordsSideKick.com.

Video Supplement: Helinium Vakcollege.

Onderzoek

400-Jaar-Oude Speelkaarten Reveal Royal Secret

Oude Romeinse Weg Blootgelegd In Jeruzalem

Science Nieuws

Waarom Mensen Stemmen Horen Tijdens Het Beklimmen Van Mount Everest

Australische Bosbranden: Zijn Eucalyptusbomen De Schuldige?

Hoe Luchtverontreiniging Het Klimaat Beïnvloedt: Nasa-Missie Onderzoekt

Hoofdzaak: Henry Viii Onthoofde Vrouwen Wegens Hoofdletsel?

Vreemd Cave-Dwelling Coral Ontdekt In Tropische Riffen

WordsSideKick.com
Alle Rechten Voorbehouden!
Reproductie Van Materialen Toegestaan Alleen Prostanovkoy Actieve Link Naar De Site WordsSideKick.com

© 2005–2019 WordsSideKick.com